Blog

Wianki komunijne

Nieodłącznym elementem ubioru każdej dziewczynki przystępującej do Pierwszej Komunii Św. jest wianek na głowę. Wianki mogą mieć przeróżne kształty, formy i wielkości. Mogą to być wianki tradycyjne, półwianki, wianki asymetryczne, oraz kwiatowe girlandy wplecione w warkocz. Wybór konkretnego modelu zależy od fryzury i indywidualnych upodobań. Coraz częściej pojawiają się wianki z kolorowymi kwiatami – akcenty błękitu, różu cieszą się dużym powodzeniem. Wianki komunijne mogą być wykonane z kwiatów naturalnych bądź sztucznych.

W przypadku wianków naturalnych najczęściej wybieranymi roślinami są: miniaturowe goździki i róże, chryzantemy gałązkowe, szafirki, frezje, stokrotki, jaskry, konwalie, gipsówka, chamelaucium, fiołki afrykańskie, śniadek arabski, azalia. Z zieleni ciętej głównie jest to: szparag pierzasty, mirt, drobnolistny ruszczyk, liście paproci szwedzkiej, drobnolistny eukaliptus i bluszcz, barwinek. Osoby, które wybierają wianki z kwiatów naturalnych powinny pamiętać o jego właściwym przechowywaniu – pozwoli to przedłużenie jego świeżości. Najlepiej taką ozdobę, owinąć zroszonym papierowym ręcznikiem i włożyć do lodówki.

Niektóre klientki preferują wianki ze sztucznych kwiatów. Obecnie sztuczne rośliny są bardzo dobrej jakości i niekiedy trudno rozróżnić je od tych prawdziwych. Sztuczne wianki idealnie sprawdzają się też podczas białego tygodnia – taka ozdoba posłuży jeszcze przez długi czas.

Bez względu na to jaką formę wianka wybierzecie najważniejsze jest aby dziewczynka, która będzie go nosiła czuła się w nim dobrze i komfortowo.

Poniżej galeria realizacji – zdjęcia różnorodnych wianków komunijnych ze sztucznych kwiatów.